- KSOW 2014-2020
- PROW 2014-2020
- ------------------------
- KSOW 2007-2013
- PROW 2007-2013
- Leader
- ------------------------
- MIAS - Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020
- Rozwój regionalny i lokalny
- Kultura i Turystyka
- Mazowiecki Szlak Tradycji
- Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze
- Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Konkursy
- ------------------------
- Rolnictwo -- Mazowsze. serce Polski (od 2018 r.)
- eKSpresOWy przegląd wydarzeń -- Z serca Polski (2017 r.)
- eKSpresOWy przegląd wydarzeń -- Kronika Mazowiecka (2011 - 2016)
- WIEŚci z Mazowsza (2012-2016)
- ------------------------
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Mazowiecki Szlak Tradycji
Nasz cel
Na przekór nieuchronności zmian, trwa - jakby w ukryciu – pewien fascynujący świat. Oczarowani jego barwnością wyruszyliśmy w podróż mało uczęszczanymi ścieżkami naszego regionu, by napotkać po drodze niezwykłe miejsca i ludzi przepełnionych pasją. To właśnie im, strażnikom wiedzy i umiejętności naszych przodków, dedykujemy ten szlak.
Nasz cel to: pamiętać, zachować, czerpać inspiracje.
Chcielibyśmy w tą podróż zabrać również Ciebie.
Gdzie poprowadzą Cię ścieżki szlaku
Na szlaku spotkasz twórców, którzy z pasją uprawiają tradycyjne formy rękodzieła. Możesz zaprosić ich na warsztaty, zamówić u nich przedmioty, które wykonują lub zaangażować ich do współpracy przy artystycznych projektach.
Nasze ścieżki prowadzą także do świata tradycyjnej muzyki i tańca. Na szlaku znajdziesz informacje jak skontaktować się z kapelami, zespołami czy solistami. Możesz zaprosić ich do wzięcia udziału w koncercie, potańcówce, warsztatach, nagraniach.
Na smakoszy regionalnej kuchni czekają wytwórcy tradycyjnych produktów. Możesz u nich skosztować i zamówić kulinaria wytwarzane tradycyjnymi metodami według starych receptur.
Mazowsze to kraina drewnianych kościołów. Fascynujące historie tych świętych przybytków, okraszone zapachem starego drewna i kadzidła, czekają na odkrywców mniej znanych zabytków. Na stronie szlaku znajdziesz informacje o godzinach otwarcia kościołów i kontakt do ich opiekunów.
Ścieżki wiodą także do szczególnych miejsc i ludzi skoncentrowanych na ochronie i zachowaniu tradycyjnej kultury – do muzeów, skansenów, właścicieli prywatnych kolekcji, instytucji i organizacji pozarządowych. Możesz odwiedzić te miejsca, skorzystać z propozycji projektów edukacyjnych, nawiązać ciekawą współpracę z ludźmi przepełnionymi zaangażowaniem i wiedzą w obszarze ochrony naszego dziedzictwa.
Polecamy także różnorodne imprezy – każdy odnajdzie tu coś dla siebie.
Z OSTATNIEJ CHWILI!!
Mazowsze z Najlepszym Produktem Turystycznym targów AGROTRAVEL 2018!
Z nagrodą za najlepszy produkt turystyczny powróciło Województwo Mazowieckie z dziesiątych jubileuszowych Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & Active Life w Kielcach!!
wstecz |