Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Mazowsze podczas turystycznych mistrzostw blogerów 2020

21.10.2020

Joanna Kurcińska i Krzysztof Mańkowski, prowadzący blog www.IdziemyDalej.pl reprezentują Mazowsze w konkursie na najlepszych blogerów turystycznych.

                     Turystyczne Mistrzostwa Blogerów - infografika

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element rywalizacji. Spośród 63 zgłoszonych blogerów kapituła wybrała 16 finalistów, którzy prezentować będą losowo przydzielone regiony.

Każdy z nich musi przygotować minimum dwa wpisy oraz jeden materiał wideo, a także po sześć postów na Facebooku oraz na Instagramie, które dotyczyć będą kilkudniowego wypadu do wskazanego przez organizatorów województwa.

Kto reprezentuje Mazowsze?

Nasz region wylosowali Joanna Kurcińska i Krzysztof Mańkowski prowadzący blog www.IdziemyDalej.pl . Gdy wyruszą na szlaki, staną się przez najbliższe tygodnie prawdziwymi ambasadorami Warszawy, Mazowsza i Polski. Najciekawsze miejsca na trasie eksploracji Mazowsza rekomendowała Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

                     Joanna Kurcińska i Krzysztof Mańkowski

A tak Joanna i Krzysztof piszą o sobie:

– Podróżujemy we dwoje od 7 lat, korzystając z 26 dni przysługującego nam w każdym roku urlopu. Do tej pory udało nam się odwiedzić wspólnie 23 kraje i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej przygody. Nasze podróże są różnorodne, ale to w kontakcie z naturą, z dala od ludzi i cywilizacji odpoczywamy najlepiej. Kochamy robić zdjęcia, a widoki i chwile zatrzymane w kadrach są dla nas cenniejsze niż jakakolwiek inna pamiątka. Bardzo lubimy do nich wracać.

– Lubimy podążać własnymi ścieżkami, dlatego starannie przygotowujemy się do każdego wyjazdu. Jesteśmy ogromnie ciekawi świata. Podróże są dla nas okazją do odkrywania nowych miejsc, kultur i smaków. Najczęściej podróżujemy wynajętym autem i chodzimy do upadłego: po miastach, bezdrożach, po górskich szlakach. Chcemy pokazać, że świat jest piękny, różnorodny i szalenie interesujący.

Asia. Ma nadzieję, że naukowcy niebawem wynajdą teleport, bo choć kocha długie i dalekie podróże (mniejsze i bliskie nie mniej!), to nie specjalnie lubi latać samolotami. Studiowała w Warszawie i Kopenhadze, do której lubi regularnie wracać. Ponieważ chciała nauczyć się jakiegoś nietypowego języka, nauczyła się duńskiego. Na liście „to do” jest jeszcze język portugalski. Najchętniej odpoczywa w kuchni. Uwielbia gotować i eksperymentować. Nałogowo czyta reportaże. (Nie)regularnie trenuje pilates.

Krzysiek. Urodzony 81. dnia, 81 roku. Pierwsze pięć lat życia spędził w Algierii, za którą nieustannie tęskni. Uwielbia hokeja i od zawsze wiernie kibicuje Colorado Avalanche. Chce przebiec maraton i latać szybowcem. Marzy, by znów pracować w radiu i jeszcze raz przeżyć koncert R.E.M. Na starość osiądzie na Nowej Zelandii, gdzie będzie wypasał swoje stado owiec i w końcu nauczy się wiązać krawaty.

Cudowne manowce, czyli 3 pomysły na sielski weekend na Mazowszu

Pozwólcie, że zabierzemy Was na mazowiecką wieś. Nad Bug, nad Wkrę i Narew. W trzy przepiękne miejsca, w których zapomnicie o bożym świecie. Jeśli codzienna rzeczywistość Was przytłacza, jeśli chcecie wyłączyć telefon i choć na chwilę oddać się błogiemu lenistwu, to dobrze trafiliście. Mazowsze wyjątkowo sprzyja wycieczkom po bezdrożach. Jest wciąż niedoceniane i niewielu turystów decyduje się na jego głębsze poznanie. Dzięki temu nie spotkacie tłumów na szlakach i bez większego problemu zarezerwujecie wspaniały nocleg. Niespiesznie odkrywając uroki województwa mazowieckiego, prawdopodobnie zakochacie się w nim bez reszty. Jesień na Mazowszu, mimo kapryśnej pogody, jest naprawdę piękna.

                    https://idziemydalej.pl/3-pomysly-na-weekend-na-mazowszu/

                    https://idziemydalej.pl/3-pomysly-na-weekend-na-mazowszu/

Czytaj więcej na: https://idziemydalej.pl/3-pomysly-na-weekend-na-mazowszu/

 

Mazowsze triumfowało już w poprzednich edycjach

To już 3. edycja Turystycznych Mistrzostw Blogerów. W dwóch pierwszych blogerzy reprezentujący Mazowsze zdobyli za pierwszym razem drugie, a za drugim – trzecie miejsce. Liczymy zatem, że w tym roku podtrzymamy dobrą passę.

Kto wygra? Los w naszych rękach!

Zapraszamy do głosowania od 10 do 24 listopada! Wszystko zależy od Was! Podróżnicy mają do 5 listopada czas na wykonanie określonych w konkursie zadań. Od 10 do 24 listopada na stronie www.mistrzostwablogerow.polska.travel  odbędzie się głosowanie internetowe, gdzie wszyscy fani będą mogli głosować na swoich faworytów. Zwycięzców konkursu poznamy w grudniu. O tym, kto wygra, zdecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły Polskiej Organizacji Turystycznej (POT).

Zwycięzca mistrzostw otrzyma łącznie 13,5 tys. zł netto oraz możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez POT. Nagroda za zajęcie drugiego miejsca to 8,5 tys. zł netto, a bloger, który zajmie trzecie miejsce otrzyma 6,5 tys. zł netto.

Źródło: www.mazovia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009