Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Odpocznij na Mazowszu - przewodnik turystyczny

27.08.2020

Mazowsze, największe z polskich województw, to niezwykle atrakcyjny region. Można tu znaleźć wielowiekowe zabytki, malownicze krajobrazy i barwny folklor. To na Mazowszu jest najdłuższy brukowany rynek w Europie i najstarsza szkoła w Polsce, porównywana do francuskiego Verdun twierdza i największa kolekcja sztuki secesyjnej w kraju.

Nie brakuje tu także cennej przyrody, z wpisanym na listę UNESCO Kampinoskim  Parkiem  Narodowym  na  czele.  Turystów  przyciągają  również  leśne  krajobrazy  pradawnych puszcz, oraz rzeki i jeziora wprost idealne na wodne przygody. Miłośnikom dobrej kuchni polecają się mazowieckie kulinaria. Wiele atrakcji połączonych jest szlakami turystycznymi, również tematycznymi, jak Szlak Książąt Mazowieckich, Szlak Bitwy Warszawskiej, Szlak Chopinowski, Skarbiec Mazowiecki, W kręgu dziedzictwa żydowskiego czy Mazowsze na Filmowo.

Podążanie nimi to doskonały sposób na poznawanie regionu połączone z aktywnym wypoczynkiem. Oddajemy w Państwa ręce przewodnik po naszym regionie, który – wierzymy w to – będzie dla Państwa inspiracją, rekomendacją i zachętą do podróżowania po Mazowszu.

Zapraszamy do lektury i życzymy wspaniałych podróży!

 

źródło: Moda na Mazowsze


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009