Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Idea Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego powstała w szwedzkiej Skanii i na duńskiej wyspie Bornholm w 1995. Inicjatywa szybko spotkała się z dużym zainteresowaniem wielu regionów europejskich, które dbają o to, aby zaoferować mieszkańcom oraz turystom wyborną w smaku, wyjątkową regionalną żywność. Aktualnie sieć zrzesza czterdzieści pięć regionów europejskich.

Głównym celem regionów znajdujących się w sieci jest promocja regionalnej żywności opartej na lokalnych zasobach surowców. W obrębie regionów członkowskich istnieje regionalna sieć zrzeszająca producentów, przetwórców oraz dystrybutorów regionalnej żywności. Ponieważ dziedzictwo kulinarne jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego, Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego tworzy wizerunek i promuje region. Przyczynia się do rozwoju przedsiębiorczości, tworzy również płaszczyznę do współpracy dla wielu przedsiębiorstw w regionie, dlatego ważne jest, by inicjatywa ta na trwałe wpisała się w działania promujące mazowiecką żywność.

Do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze zapraszamy:

  • gospodarstwa agroturystyczne,
  • pasieki,
  • zakłady przetwórstwa żywności,
  • restauracje i kawiarnie,
  • sklepy,

   które pod szyldem Kulinarne Dziedzictwo Mazowsze będą oferować wysokiej klasy produkty i dania.

   Więcej informacji dotyczących Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego znajduje się na stronie http://www.culinary-heritage.com/.

   W kwestiach dotyczących rozwoju Sieci Dziedzictwa Kulinarnego na Mazowszu prosimy zwracać się do Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich:

   Adriana Jakubowska - Wydział Rolnictwa, Żywności i Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 22 59 79 374 e-mail: adriana.jakubowska*mazovia.pl

   Ze względu na ochronę adresu e-mail przed spamem należy usunąć znak * i zastąpić go @

   Administratorem danych osobowych Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze jest:

   Marszałek Województwa Mazowieckiego
   Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
   ul. Jagiellońska 26
   03-719 Warszawa

   Dane będą przetwarzane w celu uzyskania członkostwa w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Nie przewiduje się udostępniania dalszych danych osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści tych danych i ich poprawiania.

   Zachęcamy do obejrzenia spotu informacyjnego nt. Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza:

                        

   Do pobrania:

   wstecz
   Portale regionalne
   mapa
    
   logo Unia Europejska
   Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
   Europa inwestująca w obszary wiejskie
   logo PROW
   logo FAPA    logo CDR
   Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009