Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Konkurs „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” edycja 2020 rozstrzygnięty!

07.12.2020

Koło Gospodyń Wiejskich Kreatywni z Kozłowa Biskupiego i Kornelina (gmina Nowa Sucha) oraz Koło Gospodyń z Chotomowa (gmina Jabłonna) zostały wybrane najlepszymi w tym roku w konkursie Biura Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”. Tym samym już wkrótce do kół tych trafi po 5.000 zł głównej nagrody.

Na tegorocznym podium znalazły się również KGW Aktywne Kobiety z Radzanowa (II miejsce i nagroda 4.000 zł) oraz KGW Dwórki Heleny z Helenowa gm. Wiśniew (III miejsce i 3.000 zł). Trzynaście kół w uznaniu ich codziennej pracy, pomysłowości i zaangażowania w życie lokalnych społeczności  otrzymało natomiast wyróżnienia w wysokości 1.000 zł.

 

Pan Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego uroczyście ogłasza wyniki konkursu:

 

 

I MIEJSCE:

 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KREATYWNI Z KOZŁOWA BISKUPIEGO I KORNELINA ORAZ KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH CHOTOMÓW Z CHOTOMOWA

II MIEJSCE:

 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH AKTYWNE KOBIETY Z RADZANOWA

III MIEJSCE:

 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH DWÓRKI HELENY Z HELENOWA

WYRÓŻNIENIA:

 • KGW BABECZKI Z PIEPRZEM I SOLĄ Z NOWEJ WSI GM. KOZIENICE
 • KGW BRANICZANKI Z BRANICY GM. BIAŁOBRZEGI
 • KGW GLINIANKA Z GLINIANKI GM. WIĄZOWNA
 • KGW GOŹDZICZANKI Z GOŹDZIKA GM. GÓRZNO
 • KGW KAMYKI Z KAMIONKI GM. JAKUBÓW
 • KGW MICHROWIANKI Z MICHROWA GM. PNIEWY
 • KGW MYSZADŁA Z MYSZADEŁ GM. JADÓW
 • KGW NIEMOJKI Z NIEMOJEK GM. ŁOSICE
 • KGW PIĄTKOWY STOK Z PAŁEK GM. ZWOLEŃ
 • KGW POSTOLISKA Z POSTOLISK GM. TŁUSZCZ
 • KGW STRZAŁA ZE STRZAŁY GM. SIEDLCE
 • KGW SUPER BABKI ZE SKŁOBÓW GM. CHLEWISKA
 • KGW UNINIANKI Z UNINA GM. GARWOLIN

Już kolejny rok z rzędu zaproponowaliśmy konkurs „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” – mówi Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Bo naprawdę są to miejsca szczególne – miejsca podtrzymywania tradycji, pielęgnowania kultury, szukania smaków z przeszłości i wspaniałej aktywności lokalnej. A ludzie działający w kołach, zarówno nieocenione panie, jak i coraz częściej panowie, to ludzie pracowici i pomysłowi, którzy są prawdziwymi motorami napędowymi w swoich małych ojczyznach. Gratuluję tegorocznym zwycięzcom, gratuluję wszystkim wyróżnionym szczególnie takim jak na przykład KGW Myszadła z gminy Jadów, które mocno zaangażowało się w walkę z pandemią i całą wiosnę spędziło na szyciu maseczek dla instytucji na terenie swojej gminy. Cieszę się, że takich budujących przykładów znaleźliśmy wiele w tegorocznych zgłoszeniach. 

Po pierwsze w tym roku mieliśmy rekordową liczbę 38 zgłoszeń (w tym więcej niż jedno z kilku bardzo aktywnych gmin), a podjęcie ostatecznego werdyktu odbywało się w trybie zdalnym bez plenarnego spotkania komisji konkursowej. Po drugie dwa koła gospodyń zdobyły równą ilość 44 punktów na 50 możliwych w związku z czym postanowiliśmy przyznać dwie równorzędne pierwsze nagrody. Po trzecie wreszcie znakomita cześć zgłoszonych kół wykazały ponadprzeciętną aktywność i pomysłowość stąd tak duża liczba kół wyróżnionych – dodaje Kazimierz Porębski, Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Przewodniczący Komisji Konkursowej - Chcemy, by nasz subiektywny werdykt był nagrodą dla tych najaktywniejszych i impulsem do dalszych działań, ale podkreślamy, ze wszystkie 38 zgłoszonych kół to wspaniałe motory swoich lokalnych społeczności i gdybyśmy tylko mogli nagrody finansowe trafiłyby do wszystkich.

                        infografika - konkurs KGW


                        infografika logotypy


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009