Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

W tym roku jednak nie wybierzemy najlepszych orkiestr

10.11.2020

Tegoroczny konkurs na najlepszą orkiestrę dętą na Mazowszu miał się pierwotnie odbyć 18 października w hali sportowo – widowiskowej w Maszewie Dużym gm. Stara Biała. Druga fala pandemii spowodowała jednak odejście od formuły „na żywo” i propozycję nagrywania prób konkursowych wraz z ich oceną przez komisję konkursową ON-LINE. Sześć wspaniałych orkiestr potwierdziło formułę ON-LINE i wskazało potencjalne terminy przesłuchań. Bardzo dziękujemy za gotowość rywalizacji. Firma nagrywająca została także wybrana i w zasadzie staliśmy w blokach startowych gotowi do spotkania i nagrania.
 
Niestety 4 listopada br. ogłoszono kolejny etap lockdownu zapowiadając, że w najbliższym czasie może dojść do narodowej kwarantanny. Oczywiście dalecy jesteśmy od przyjmowania z góry, że sytuacja pandemiczna ulegnie pogorszeniu. Ale musimy sobie wspólnie zdawać sprawę, że może się to zdarzyć dość szybko, a terminy nagrań wskazano w przedziale 13-28 listopada.  
Najważniejsze dla nas wszystkich jest z całą pewnością życie i zdrowie. Nie chcemy, by konkurs (także w formule ON – LINE) stał się źródłem kolejnych zachorowań i żeby ktokolwiek z instrumentalistów pasję i miłość do muzyki przypłacił zdrowiem.  Podjęliśmy trudne rozmowy z kapelmistrzami.

„Uważam, że tegoroczną edycję konkursu  na najlepszą orkiestrę dętą KSOW 2020 w formule ON LINE należy odwołać ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Jako kapelmistrz nie podejmę decyzji o organizowaniu prób przygotowawczych do nagrań. Zdrowie muzyków i ich rodzin jest dla mnie najważniejsze. Spotkajmy się w bezpiecznym czasie.”

„Ze względu na wczorajsze obostrzenia jest mi smutno bo nie jestem w stanie zrealizować nagrania. Dom Kultury w którym ćwiczymy i miało być przeprowadzone nagranie od poniedziałku zawiesza wszystkie formy działalności łącznie z Nami niestety. Myślę że po nowym roku jak sytuacja poprawi się na tyle ze ośrodki kultury będą działać normalnie i będzie możliwość przeprowadzenia konkursu choćby online to nasza orkiestra będzie warta i gotowa.”

„Najbezpieczniej i dla nas i dla państwa byłoby przesunięcie tego konkursu na przyszły rok ze względu na to co dzieje się w naszym kraju. Nie stwarzając ryzyka dla moich muzyków jak i dla państwa, informuje że orkiestra nie może wziąć udziału w nagraniach. Członkowie naszej orkiestry są w bardzo różnym wieku, a część muzyków ma choroby współistniejące.”

Dlatego wspólnie z kapelmistrzami podjęliśmy decyzję, że wobec codziennie trudniejszej sytuacji epidemicznej odwołujemy tegoroczną rywalizację orkiestr licząc, że spotkamy się w formie i zdrowiu spokojnie i bez stresu w przyszłym roku.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009