Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Dodatkowe godziny na głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

16.11.2020

Do tej pory w Budżecie Obywatelskim Mazowsza zagłosowało już blisko 32,2 tys. osób. Mieszkańcy, którzy jeszcze nie wybrali swoich faworytów, mają na to nieco więcej czasu. Głosowanie zostało przedłużone do 17 listopada do godz. 03.15.

Przedłużenie głosowania jest wynikiem przerwy w dostępności do strony bom.mazovia.pl, która miała miejsce 15 listopada w godz. 19.00-22.15. Jak podkreśla rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego Marta Milewska, była to awaria infrastruktury firmy, od której dostawca systemu wynajmuje serwery.

 – To sytuacja, na którą nie mieliśmy żadnego wpływu. W przypadku awarii systemu informatycznego głosowanie jest przedłużone o czas jej trwania. Zachęcam do wykorzystania dodatkowego czasu i zadecydowania, które inwestycje zostaną wykonane w przyszłym roku ze środków z budżetu Mazowsza – dodaje Marta Milewska.

                  BOM - infografika

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów. W puli ogólnowojewódzkiej znalazło się 26 projektów. Głosować można do 17 listopada do godz. 03.15 na stronie bom.mazovia.pl. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane są specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się. Wybrane projekty zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. Do podziału jest aż 25 mln zł.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

Źródło: www.mazovia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009