- KSOW 2014-2020
- PROW 2014-2020
- ------------------------
- KSOW 2007-2013
- PROW 2007-2013
- Leader
- ------------------------
- MIAS - Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020
- Rozwój regionalny i lokalny
- Kultura i Turystyka
- Mazowiecki Szlak Tradycji
- Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze
- Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Konkursy
- ------------------------
- Rolnictwo -- Mazowsze. serce Polski (od 2018 r.)
- eKSpresOWy przegląd wydarzeń -- Z serca Polski (2017 r.)
- eKSpresOWy przegląd wydarzeń -- Kronika Mazowiecka (2011 - 2016)
- WIEŚci z Mazowsza (2012-2016)
- ------------------------
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Pierwsze szkolenie Stowarzyszenia Centrum Edukacji Tradycja i Współczesność już za nami
Stowarzyszenie Centrum Edukacji Tradycja i Współczesność w dniach 28-30 września 2020 roku zorganizowało szkolenie pt. „Współdziałanie rolników szansą ich rozwoju na obszarach wiejskich Polski”, w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Plan operacyjny na lata 2020-2021.
W szkoleniu wraz z wyjazdem studyjnym, udział wzięło 26 przedstawicieli szkół rolniczych, uczniów i nauczycieli z terenu województwa mazowieckiego, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu. Trzydniowe bezpłatne szkolenie odbyło się w Domu Wczasowym u Kuspra w Zakopanem.
Pierwszego dnia szkolenia, uczestnicy mogli zapoznać się między innymi z prawnymi i organizacyjnymi aspektami wspólnych działań rolników, takimi jak: Grupy Producentów Rolnych, spółdzielnie czy Działanie Współpraca.
Drugiego dnia odbył się wyjazd studyjny, prezentujący w praktyce działania wspólne rolników. Uczestnicy odwiedzili m.in.: Tatrzańsko-Beskidzką Spółdzielnie Producentów „Gazdowie, Stowarzyszenie Łącka Droga Owocowa, czy Sądecką Grupę Producentów Owoców i Warzyw Owoc Łącki. Przykłady te przyczyniły się do poszerzenia wiedzy i umiejętności młodzieży z zakresu wspólnych działań rolników dążących do rozwoju przedsiębiorczości czy promowania obszarów wiejskich do życia zawodowego i prywatnego.
Trzeciego dnia uczestnicy ponownie mieli okazję zapoznać się z innymi przykładami wspólnych działań rolników, m.in. RHD, kooperatywy spożywcze, sprzedaż bezpośrednia.
Partnerami projektu są: Piotr Rachwał Konferencje Naukowe, Sprzedaż nasion, Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Karolina Job.
Źródło: SCETiW