Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zapraszamy do udziału w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast

24.09.2020

Europejski Tydzień Regionów i Miast (#EURegionsWeek) to największe doroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce regionalnej, które jest współorganizowane przez Europejski Komitet Regionów (KR) oraz Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej (DG REGIO) przy udziale europejskich regionów.

Do 27 września można się zarejestrować na konferencje, które będą się odbywać w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Inicjatywa ma za zadanie zwrócenie uwagi na kluczową rolę regionów i miasta w opracowywaniu i wdrażaniu większości polityk UE. To władze samorządowe  odpowiadają za jedną trzecią wydatków publicznych oraz dwie trzecie inwestycji publicznych, w tym infrastrukturalnych, w Unii Europejskiej.

W tym roku odbywa się już 18. Edycja Europejskiego Tygodnia Regionów i Mast. Przez siedemnaście lat impreza ta stała się jedyną w swoim rodzaju platformą komunikacji i tworzenia sieci kontaktów, zrzeszającą regiony i miasta z całej Europy, w tym ich przedstawicieli politycznych, urzędników, ekspertów i pracowników naukowych.

W tym roku Europejski Tydzień Regionów i Miast będzie mieć w pełni wirtualną formę. Zainteresowani będą mogli wybierać spośród oferty ponad 500 konferencji i seminariów, odbywających się na przestrzeni aż 3 tygodni, podzielonych tematycznie:

  • 5–9 października: Tworzenie możliwości dla obywateli
  • 12–16 października: Spójność i współpraca
  • 19–22 października: Zielona Europa

Samorząd Województwa Mazowieckiego serdecznie zaprasza na konferencję pt. „Spójność i współpraca w procesie transformacji regionalnej”, 13 października 2020 r., o godzinie 9:30.

Konferencja jest efektem współpracy konglomeratu regionów, w skład którego wchodzi Mazowsze wraz z Saksonią-Anhalt (Niemcy), Walencją (Hiszpania), Walią (Wielka Brytania), Wysoczyną (Czechy), Achterhoek (Holandia).

Województwo Mazowieckie reprezentować będzie Elżbieta Kozubek, Dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego, która przedstawi między innymi dobre praktyki województwa w projektach opartych na międzynarodowej współpracy samorządów terytorialnych, finansowanych w ramach programu Interreg.

Wszyscy zainteresowani mogą już teraz zarejestrować się na konferencję, która odbędzie się w języku angielskim pod załączonym linkiem, a także wybrać spośród ponad 500 innych wydarzeń tematycznych odbywających się w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

Źródło: www.mazovia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009