Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Nazwa operacji: Udział w Targach Turystycznych Wypoczynek 2016 Toruński Festiwal Smaków

Operacja został zrealizowana przez partnera KSOW: Miasto i Gmina Serock

W ramach realizacji operacji pn. Udział w Targach Turystycznych Wypoczynek 2016 Toruński Festiwal Smaków zorganizowany został wyjazd na ww. targi w celu promocji regionu.

Targi odbyły się w dniach 9 – 10 kwietnia 2016 roku. Była to kolejna – VI edycja targów. Podczas targów Miasto i Gminę Serock reprezentowały przedstawicielki aktywnie działających na terenie gminy Kół Gospodyń Wiejskich - z miejscowości Dosin, Marynino, Skubianka i Guty a także przedstawicielki  gospodarstw agroturystycznych z terenu gminy – z miejscowości Jadwisin, Łacha, Serock, Święcienica i Ludwinowo Zegrzyńskie. Udział w targach był doskonałą okazją do zaprezentowania przez gminę własnego regionu, pokazania aktywności Kół Gospodyń Wiejskich oraz Gospodarstw Agroturystycznych działających na terenie gminy Serock, również poza granicami gminy czy powiatu. Do udziału w imprezie zapraszani są wystawcy oferujący m.in. ekologiczne pieczywo, wędliny, nalewki czy przetwory i potrawy regionalne. Udział w targach był więc doskonałą okazją do zaprezentowania przez gminę oferty lokalnych producentów tradycyjnej i ekologicznej żywności Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Serock, aktywnie uczestniczą w życiu gminy, a ich głównym, wynikającym z wieloletniej i wielopokoleniowej tradycji, znakiem rozpoznawczym jest właśnie produkowanie potraw tradycyjnych, zdrowych i ekologicznych. Potwierdzeniem bardzo dobrej jakości produktów wytwarzanych przez gospodynie są nagrody zdobywane w konkursach kulinarnych  organizowanych na szczeblach lokalnych – gminnych, powiatowych ale także wojewódzkich.

Gospodarstwa Agroturystyczne położone na terenie gminy z uwagi na walory przyrodniczo – turystyczne i położenie gminy Serock mają bogatą ofertę, która z powodzeniem może być skierowana do mieszkańców odległych regionów. Poprzez udział w Targach turystycznych Wypoczynek 2016 Toruński Festiwal Smaków, gospodarstwa agroturystyczne miały możliwość zaprezentowania swojej oferty szerszej społeczności i zachęcenia potencjalnych klientów do odwiedzenia gminy Miasto i Gmina Serock, położonej w bliskim sąsiedztwie stolicy, a równocześnie cichej i spokojnej, położonej nad dużym akwenem jakim jest Jezioro Zegrzyńskie.

W ramach operacji zrealizowano następujące działania:

  • zapewnienie udziału w targach
  • organizacja zakwaterowania uczestników i transportu

 


Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

wstecz
Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009