Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Konkurs na najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe

18.11.2020

Szopki betlejemskie są jednym z najpiękniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zachęca do udziału w konkursie „Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 6–15 lat.

Co należy zrobić by wziąć w nim udział? To proste, wystarczy:

  • Wykonać przestrzenną szopkę betlejemską wzorowaną na motywach zaczerpniętych z folkloru (Uwaga! Jej wymiary nie mogą przekroczyć: 50 cm x 50 cm x 50 cm);
  • Wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną poniżej;
  • Przynieść swoją pracę wraz z kartą zgłoszeniową do skansenu (prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 24 275 28 83, wew. 216) lub wysłać ją na adres:

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

09-200 Sierpc, ul. Narutowicza 64;

z dopiskiem: Konkurs „Szopka betlejemska”

  • 11 grudnia oglądać transmisję na żywo z ogłoszenia wyników na muzealnym fanpage’u.

Prace dostarczyć należy do 4 grudnia 2020r. Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną przesłane laureatom na adresy podane w kartach zgłoszeniowych. O terminie wystawy pokonkursowej poinformujemy zaś na stronie mwmskansen.pl po ogłoszeniu wyników konkursu.

W tym trudnym czasie zachęcamy do wspólnego kultywowania zwyczajów i obrzędowości mazowieckiej wsi. Zdajemy sobie sprawę z ilości wyzwań jakie stwarza nauka zdalna i ograniczeń spowodowanych kolejną fala pandemii. Mamy jednak nadzieję, że nasza inicjatywy wzbudzi szerokie zainteresowanie młodych utalentowanych twórców.

Więcej informacji w regulaminie konkursu i na stronie www.mwmskansen.pl

Regulamin konkursu


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009