Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Orkiestra dęta z Tłuszcza najlepsza na Mazowszu

19.09.2016

Piękne słońce, dużo zróżnicowanej muzyki i wyrównany poziom. Tak można w skrócie opisać tegoroczny finał Konkursu na najlepszą Orkiestrę Dętą KSOW, który odbył się 17 września w Jońcu.

Ten wyrównany poziom sprawił, że decyzją Komisji Konkursowej złożonej z przedstawicieli Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Mazowieckiego Instytutu Kultury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wszystkie obecne w Jońcu orkiestry otrzymały nagrody finansowe. Po całym dniu przesłuchań zdecydowano, że Orkiestra Dęta OSP Łukomie (8 miejsce); Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bogate (7 miejsce), Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Chorzele i Radzymińska Orkiestra Dęta (ex aequo 5 miejsce) oraz Orkiestra Dęta OSP Pilawa (4 miejsce) otrzymają nagrody po 1.000 zł. Trójkę na podium natomiast uszeregowano na podstawie przesłanych materiałów, ale przede wszystkim występu na żywo, w sposób następujący:

III miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec (nagroda 1.500 zł)

II miejsce - Gminna Orkiestra Stara Biała (nagroda 2.000 zł)

I miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Tłuszcz (nagroda 3.500 zł).

Tym samym orkiestra z Tłuszcza dołączyła do orkiestr z Gozdowa i Nadarzyna (zwycięzcy w 2013 roku) oraz Zwolenia (laureat I miejsca w 2014 roku), które z dumą mogą mówić o sobie Najlepsza Orkiestra Dęta Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim.

Warto zaznaczyć, że różnice punktowe w ocenie trójki najlepszych tego dnia w Jońcu orkiestr były minimalne, a Komisja postanowiła również nagrodzić piątkę najmłodszych muzyków w konkursie oraz wszystkich kapelmistrzów.

Nagrody, puchary i dyplomy w tym roku wręczali Skarbnik Województwa Mazowieckiego Marek Miesztalski, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Radosław Rybicki, Wójt Gminy Joniec Marek Czerniakowski oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej Marian Chmielewski.

Dziękujemy Gminie Joniec za współorganizację tegorocznego finału, a wszystkim orkiestrom za przyjazd i wspaniałą ucztę muzyczną na placu przy Zespole Szkół w Jońcu.


Konkurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009