Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Święto muzyki przy przepięknej pogodzie

15.09.2014

Ten dzień był wielkim świętem muzyki przy przepięknej pogodzie. Sobota 13 września zgromadziła bowiem w Grodzisku Mazowieckim trzynaście z piętnastu orkiestr dętych zgłoszonych do drugiej edycji konkursu na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Konkurs trwał blisko siedem godzin.

Mundury i uniformy, utwory muzyki poważnej i aranżacje rozrywkowe, koncerty na scenie i parady musztry. Każda z orkiestr starała się zapaść w pamięć licznych widzów i przechodniów na grodziskim deptaku, a także zyskać dobre oceny u jurorów konkursu. Walczono nie tylko o prestiż i uznanie, ale również o nagrodę 10.000 zł.

Przegląd wielką przewagą punktową nad pozostałymi orkiestrami wygrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia. W dwudziestominutowym programie pokazała ona i radość z muzyki, i kunszt, i zgranie, i wspaniałe umiejętności tamburmajorki i mażoretek.  Ich występ otrzymał nie tylko najwyższe noty jurorów, ale także ogromne brawa grodziskiej publiczności, nic dziwnego więc, że ich konto wzbogaci się o 10.000 zł z przeznaczeniem na instrumenty, sprzęt, nuty czy stroje.

Różnica punktowa między pozostałymi orkiestrami była natomiast bardzo niewielka. Niestety komisja konkursowa nie mogła wyróżnić wszystkich i ostatecznie zdecydowała o przyznaniu drugiego miejsca i kwoty 6.000 zł dla Parafialnej Orkiestry Dętej ze Szczutowa, a trzecią lokatę i 3.000 zł  Orkiestrze Moderato z Warki. Kolejne trzy miejsca nagrodzono kwotami po 1.000 złotych a zdobyły je orkiestry z Bogatego (IV miejsce), Starej Białej (V miejsce) i Jońca (VI miejsce). Członkowie jury ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnej, Mazowieckiego Instytutu Kultury, Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podkreślali, że wszystkie trzynaście orkiestr było wspaniałe i wszystkie zasługują na podziw i uznanie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się na mazowieckich scenach i w kolejnych edycjach naszego przeglądu.

Dziękujemy uczestnikom za wspaniałe chwile spotkania z muzyką, a współorganizatorom z Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki za profesjonalizm i wielką pomoc przy przeprowadzeniu konkursu.

 

 

 

 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009