Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn bezkonkurencyjne w konkursie orkiestr dętych KSOW

16.09.2013

W sobotę 14 września 2013 roku w Wyszogrodzie zakończono konkurs na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim. Po ocenie dziewięciu z dwunastu zgłoszonych orkiestr, które stawiły się na przegląd finałowy, komisja konkursowa jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu ex aequo dwóch pierwszych miejsc dla OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn.

Ten dzień w Wyszogrodzie rozbrzmiewał trąbkami, puzonami, fletami, waltorniami i wieloma innymi instrumentami muzycznymi. Przez cały dzień komisja konkursowa powołana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oceniała dobór repertuaru muzycznego i jego zróżnicowanie, musztrę paradną i spójność umundurowania, a przede wszystkim ogólny poziom wykonania konkursowego na żywo.

Dziewięć orkiestr przyjechało do Wyszogrodu ze wszystkich stron województwa mazowieckiego starając się jak najlepiej zaprezentować nie tylko komisji konkursowej, ale także zgromadzonej w amfiteatrze publiczności. Były więc marsze, utwory muzyki klasycznej i nowoczesnej, pokazy mażoretek i zabawne układy choreograficzne samych muzyków. Nie brakło najmłodszych wykonawców (szczególne brawa dla kilkuletniego perkusisty z OSP Łukomie), wokalistek i wokalistów czy charyzmatycznych dyrygentów kreślących pałeczkami skomplikowane pełne emocji wzory.

Ostatecznie laureatami pierwszego w historii konkursu na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim zostali:

  • OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn – I miejsce
  • OSP Bogate – II miejsce
  • OSP Joniec – III miejsce
  • OSP Kaski i OSP Liw – wyróżnienia

Dyplomy w konkursie wręczył podczas finałowej gali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik z towarzyszeniem Burmistrza Miasta i Gminy Wyszogród Mariusza Bieńka oraz członków jury pod przewodnictwem artysty muzyka Andrzeja Batora.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają także nagrody finansowe na zakup niezbędnego sprzętu i instrumentów w wysokości 7 tys. zł, 4 tys. zł i 2 tys. zł, a wszyscy uczestnicy, prócz emocji i wspomnień, zabrali do domów drobne upominki od Krajowej Sieci Obszarów  Wiejskich.

Na relację telewizyjną z finału konkursu zapraszamy do WIEŚci z Mazowsza na antenie TVP Warszawa w środę 25 września br. o godz. 17:50 (powtórka w sobotę o godz. 10:20) lub na stronę internetową TVP Warszawa.

KSOW w Województwie Mazowieckim serdecznie dziękuje wszystkim orkiestrom za udział w konkursie życząc jeszcze wielu udanych koncertów oraz Miastu i Gminie Wyszogród za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009