Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wanda Kabala z Nowego Podola najaktywniejszą liderką wiejską 2019!

20.09.2019

Sołtys wsi Nowe Podole od 1987 roku. Radna Gminy Wilga trzech kadencji. Ławnik Sądu Rejonowego. Przewodnicząca KGW w Wildze. Oto Wanda  Kabala – najaktywniejsza liderka wiejska 2019!

Komisja Konkursowa tradycyjnie miała trudny orzech do zgryzienia. Do Warszawy przyjechało bowiem 17 wspaniałych Pań – liderek w swoich lokalnych społecznościach, aktywistek, działaczek społecznych, sołtysek i szefowych kół gospodyń wiejskich. Okazja – konkurs na najaktywniejszą liderkę wiejską Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.  Przebieg konkursu w syntetycznym skrócie – test wiedzy o Mazowszu i Unii Europejskiej, rozmowa oceniająca i analiza nadesłanych materiałów konkursowych.

Komisja dokonała zatem takiej oceny, przeprowadziła test i rozmowy ze wszystkimi 17 kandydatkami i przyznając oceny punktowe zdecydowała o rozstrzygnięciu tegorocznego konkursu:

I miejsce – Pani Wanda Kabala gm. Wilga – 6.000 w tym 500 zł nagrody indywidualnej;

II miejsce – Pani Dorota Jastrzębska gm. Wiśniew – 5.000 zł w tym 500 zł nagrody indywidualnej;

III miejsce – Pani Marta Krusiewicz gm. Jakubów – 4.000 zł w tym 500 zł nagrody indywidualnej.

IV miejsce – Pani Zuzanna Baranowska–Lemmen gm. Gostynin – 2.500 zł w tym 500 zł nagrody indywidualnej

V miejsce – Pani Magdalena Walijewska gm. Myszyniec – 1.500 zł w tym 500 zł nagrody indywidualnej

VI miejsce – Pani Magdalena Poświata gm. Joniec – 1.000 zł w tym 500 zł nagrody indywidualnej

- Wszystkie Panie zasłużyły na wielkie brawa za swoją dotychczasową pracę – podkreślała Przewodnicząca Komisji Konkursowej Pani Bożena Mistygacz (ubiegłoroczna zdobywczyni tytułu „Najaktywniejsza liderka wiejska”) – Wszystkie otrzymują upominki KSOW, ale już taka niewdzięczna rola komisji konkursowej, że musieliśmy dokonać umownego uszeregowania kolejności. Punkty przyznawane za test i rozmowę spowodowały taką a nie inną kolejność, ale podkreślam, że jesteśmy jako komisja pod wielkim wrażeniem ogromu pracy i zaangażowania wszystkich uczestniczek.

Pani Wanda Kabala ma 71 lat i jest najdłużej urzędującym sołtysem w gminie Wilga. Współpracownicy określają Ją jako wulkan energii, a ciekawostką jest fakt, ze tuż przed 70 przeszła kurs komputerowy i dziś jest entuzjastką Facebooka.

Pani Dorota Jastrzębska z kolei sołtysuje drugą kadencję w Helenowie i jest szefową KGW „Dwórki Heleny”, a jej sołectwo w tym roku zajęło III miejsce w konkursie na najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Pani Marta Krusiewicz urzekła komisję konkursową mnogością projektów prowadzonych w Sołectwie Ludwinów (tegoroczne najaktywniejsze sołectwo KSOW), KGW, OSP i Stowarzyszeniach Przyjaciół Gminy Jakubów oraz Stowarzyszenia na rzec Dzieci i Społeczności Wiejskich „Jędrek”.

Pani Zuzanna Baranowska–Lemmen ma 22 lata, ale z przebojem weszła na obrady komisji i zdobyła komplet punktów w rozmowie konkursowej. Mimo młodego wieku jest już bowiem Sołtysem wsi Kluski, Przewodniczącą KGW „Działamy Razem” i Prezesem Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska.

Pani Magdalena Anna Walijewska pracuje w powiatach przasnyskim i ostrołęckim i jest nierozerwalnie związana ze Związkiem Stowarzyszeń „Kurpsie Razem” i Lokalną Grupą Działania „Kurpsie Razem”, a Pani Magdalena Poświata (w latach ubiegłych zdobyła już II miejsce w konkursie na najaktywniejszą liderkę KSOW) nadal sołtysuje we wsi Joniec Kolonia i aktywnie działa w Stowarzyszeniu Kreatywnych Kobiet „Na obcasach”.

Okazją do spotkania Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika z tegorocznymi laureatkami konkursu będzie najbliższy II Mazowiecki Kongres Aktywizacji Sołectw już 3 października w Otrębusach.

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy, a laureatkom gratulujemy!

 konkurs liderki KSOW

 konkurs liderki KSOW

 konkurs liderki KSOW


                    infografika logotypy


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009