Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Dziewięć sołectw nagrodzonych przez KSOW!

30.08.2018

Sołectwa niebanalne. Aktywne. Kreatywne. Budujące wspólnotę lokalną. Takich sołectw szukaliśmy w konkursie „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. I dziewięć takich sołectw KSOW postanowił nagrodzić w 2018 roku.

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu i nagrodę finansową w wysokości 5.000 zł zdobyło Sołectwo Stanisławice (gmina Kozienice). Jego przeaktywna codzienność, liczne przedsięwzięcia, integracja mieszkańców i ich pracowitość  była najwyżej ocenione przez komisję konkursową. Sołtyska, Pani Joanna Kwaśnik, od prawie 11 lat ogarnia żywioł koła gospodyń wiejskich, współpracuje z LGD i OSP, organizuje półkolonie i festyny dla dzieci, prowadzi kroniki wsi i pozyskuje środki na jej rozwój. Komisja była niemal jednomyślna, że zgłoszenie Stanisławic zasługuje na tytuł „Najaktywniejszego sołectwa Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2018”. II miejsce i kwota 3.500 zł trafiło do Sołectwa Cieksyn (gmina Nasielsk), a III miejsce i wsparcie w wysokości 2.000 zł do Sołectwa Skubianka (gmina Serock).Komisja zdecydowała także o przyznaniu sześciu sołectwom:

  • Aleksandrowo, gmina Lelis
  • Bończa, gmina Warka
  • Golejewo, gmina Gozdowo
  • Ludwinów, gmina Jakubów
  • Pogroszyn, gmina Wieniawa
  • Równe, gmina Strachówka

wyróżnień w wysokości 750 zł. Każde z nagrodzonych sołectw wyróżnia się pomysłowością czy aktywnością. I oczywiście skutecznością w pozyskiwaniu środków na nawet najmniejsze sołeckie pomysły.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas XII Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich, symboliczne czeki z rąk Wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej odebrali wójtowie gmin oraz przedstawiciele zwycięskich sołectw.

Komisja podobnie jak w roku ubiegłym rekomendowała także do Biura Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wyróżnienie wszystkich sołectw biorących udział w drugiej edycji konkursu w formie np. wyjazdu studyjnego.

Wszystkie sołectwa zgłoszone w tym roku do konkursu zasługują bowiem na uwagę i tytuł najaktywniejszych, choć rzecz jasna nagrodzonych mogło być tylko kilka z nich.

Zdjęcia z gali już wkrótce!

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009