Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Sukcesy widać po sąsiedzku

17.11.2017

Pięć mazowieckich sołectw Komisja Konkursowa okrzyknęła w 2017 roku Najaktywniejszym Sołectwem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Laureatów oraz jedenaście pozostałych zgłoszonych w tym roku do tego konkursu w ramach wyróżnienia zaproszono do udziału w wyjeździe studyjnym nt. odnowy wsi planowanym na początek grudnia br. na Opolszczyznę.

Symboliczne czeki każdy na 5.000 zł do wykorzystania na potrzeby sołectwa i honorowe tytuły otrzymały podczas XI Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich z rąk Wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej Sołectwa Jarzębia Łąka (gmina Tłuszcz); Wolica (gmina Radzymin); Rumoka (gmina Lipowiec Kościelny); Dzięgielewo (gmina Gozdowo) oraz Równe (gmina Strachówka).

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim proponowała już różne konkursy dla konkretnych grup docelowych – orkiestr dętych, liderek wiejskich, absolwentów wyższych uczelni czy dziennikarzy. W bieżącym roku przyszedł czas na kolejny autorski konkurs tym razem skierowany do sołectw województwa mazowieckiego.

Konkurs „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku” rozstrzygaliśmy po raz pierwszy, ale szesnaście zgłoszonych do konkursu sołectw już w kartach zgłoszeniowych błyszczało niebanalną aktywnością i zaangażowaniem w rozwój swoich lokalnych społeczności. Dlatego z przyjemnością oprócz uhonorowania pięciu z nich ze wszystkimi chcemy wybrać się na wyjazd studyjny, który pozwoli pozyskać nową wiedzę i umiejętności.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009