Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Liderki wybrały liderki

11.10.2017

Mariola Kruk, bibliotekarka i blogerka z Podkońców (gmina Rzeczniów), została wybrana najaktywniejszą liderką wiejską AD 2017.

Komisja konkursowa złożona z samych pań, m.in. zwyciężczyń konkursu na najaktywniejszą liderkę wiejską Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich edycji 2013 i 2014 nie miała łatwego zadania, bowiem do tegorocznej rywalizacji przystąpiło osiem ponadprzeciętnych kobiet w pełni zaangażowanych w życie swoich lokalnych społeczności. Każda z nich na finał w Warszawie 10 października przywiozła bogaty bagaż doświadczeń i sukcesów, a sfery ich codziennej działalności  koncentrowały się na pobudzaniu lokalnej aktywności, dbałości o kulturę i tradycję, integracji społecznej czy poszukiwaniu i wspieraniu produktów tradycyjnych i regionalnych.

- Już sam fakt nominacji do tego konkursu świadczy o pozycji liderki – mówiła Przewodnicząca Komisji Konkursowej Teresa Majkusiak (Najaktywniejsza Liderka z 2013 roku) – Dla nas nie są bowiem ważne nagrody i zaszczyty, ale to, że zauważają nas nasi sąsiedzi i wspólnie z nimi możemy pracować na rzecz małych Ojczyzn.

-  Każda z tegorocznych finalistek ma w sobie pierwiastek liderki, miała na tyle odwagi, by przyjechać na finał, sprawdzić swoją wiedzę i na końcu jeszcze dobrze mówić o sobie i wymieniać swoje sukcesy. Co przecież nigdy nie jest łatwe – dodawała członkini Komisji Anna Szpura (Najaktywniejsza Liderka AD 2014).

Zanim Komisja przystąpiła do rozmów indywidualnych i oceny kart zgłoszeniowych i licznych rekomendacji wszystkie Panie musiały wypełnić test wiedzy o Mazowszu i PROW 2014-2020.  Kilka pytań sprawiło niemałe trudności, a po wynikach testu już wyklarowała się grupa zmierzająca do tytułu Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej 2017 roku. Potem Komisja przeprowadziła analizę nadesłanych dokumentów i z każdą z pań przeprowadziła rozmowę. Nie egzamin, a właśnie rozmowę – o planach, sukcesach, bolączkach i ambicjach.

Wszystko to razem tytuł Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej w 2017 roku przyniosło Pani Marioli Kruk z gminy Rzeczniów. Komisja doceniła podjęty trud tworzenia bloga i fanpejdża,  dbałość o tradycje i kulturę, podejmowane projekty i działania dokumentalistyczne przy jednoczesnej uroczej skromności. Drugie miejsce zdobyła Pani Justyna Kaczorek z Gminy Baranowo – niestrudzona animatorka kultury i tradycji kurpiowskiej, która z wielka pasją wykonuje swoje obowiązki zawodowe i społeczne, a trzecie Pani Monika Bieżuńska  z gminy Wyszków, sołtys wsi Leszczydół Stary, której podwórko stało się (przy braku gruntów gminych we wsi) miejscem integracji lokalnej społeczności. Wszystkie laureatki otrzymają na XI Mazowieckim Kongresie Rozwoju Obszarów Wiejskich cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale także dla swoich najbliższych instytucji (szkół, kół gospodyń wiejskich czy świetlic).

Ale zgodnie z przewidywaniami Komisja postanowiła wyróżnić wszystkie Panie biorące udział w tegorocznej edycji konkursu. Bo każda z nich zasługuje na słowa podziękowania za wszytko, co robią i co planują. I tak nagrody rzeczowe w tym roku trafią także do Pań Barbary Olesińskiej, Marianny Drabarek, Grażyny Stelmachowskiej-Kowalskiej, Marii Różańskiej i Katarzyny Rędzikowskiej.

Najaktywniejsza Liderka Wiejska mogła być tylko jedna. Ale Liderek mamy na szczęście na Mazowszu dużo więcej.

Konkurs na najaktywniejszą liderkę KSOW w województwie mazowieckim

Konkurs na najaktywniejszą liderkę KSOW w województwie mazowieckim

Konkurs na najaktywniejszą liderkę KSOW w województwie mazowieckim

Konkurs na najaktywniejszą liderkę KSOW w województwie mazowieckim

Konkurs na najaktywniejszą liderkę KSOW w województwie mazowieckim


loga wraz ze sloganami


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009