Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

KSOW nagrodził orkiestry dęte

18.09.2017

Kozienicka Orkiestra Dęta Furioso zdobyła główną nagrodę w IV Konkursie na najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Poziom był jednak tak wyrównany, że z Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach (powiat siedlecki) żadna orkiestra nie wróciła bez wsparcia finansowego.

Dom Pracy Twórczej Reymontówka dzięki współpracy Powiatu Siedleckiego z Samorządem Województwa Mazowieckiego był w niedzielę 17 września areną zmagań konkursowych, do których stanęło w tym roku siedem orkiestr dętych z całego Mazowsza. Przez cały dzień rozbrzmiewały tam polskie i światowe standardy, aranżacje muzyki poważnej i filmowej, tematy klasyczne, znane i zaskakujące. Orkiestry podeszły bowiem bardzo poważnie do rywalizacji nierzadko szykując się do niej niemalże do ostatniej chwili. Zmaganiom przez cały dzień kibicowali Starosta Powiatu Siedleckiego Dariusz Stopa i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Plichta, obaj gospodarze powiatu zaszczycili również ceremonię wręczania nagród.

Po całodniowych przesłuchaniach komisja konkursowa - Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych  Marian Chmielewski (przewodniczący komisji) i Jerzy Zawisza, Starostwa Powiatowego w Siedlcach Stanisław Biardzki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Anna Grzywacz i Marcin Rzońca – zdecydowała, że nagrodzi nie tylko wszystkie siedem orkiestr konkursowych, ale także wszystkich kapelmistrzów i szóstkę najmłodszych muzyków. I tak wyróżnienia tegorocznego konkursu na najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (każde warte 1.000 zł)  trafiły do: Orkiestry OSP Łukomie, Orkiestry Dętej Boni Angeli z Jedlni, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jońca oraz Parafialnej Orkiestry Dętej ze Szczutowa. III nagrodę (2.500 zł) zdobyła Radzymińska Orkiestra Dęta. II miejsce i 3.500 zł podobnie jak w ubiegłym roku trafiły do Orkiestry Dętej ze Starej Białej. Natomiast tytuł Najlepszej Orkiestry Dętej KSOW i 5.000 zł  pojechały w tym roku do Kozienic. Poza konkursem licznie zgromadzeni mogli wysłuchać także mini koncertów orkiestry OSP Mordy oraz gwiazdy niedzielnego popołudnia, ubiegłorocznego zwycięzcy, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza. Wszystko to sprawiło, że niedziela w Reymontówce była prawdziwym świętem muzyki i muzyków.

Sala wypełniona uczestnikami konkursu

Sala wypełniona uczestnikami konkursu

Wręczanie nagród zwycięzcom

Wręczanie nagród kapelmistrzom

Wręczanie nagród dzieciom

Zespół dziewczęcy śpiewający na scenie

Orkiestra dęta na scenie

Orkiestra dęta na scenie

Orkiestra dęta na scenie

Naradzający się członkowie komisji konkursowej


"IV Konkurs na najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009